فریزر

فریزر

فریزر دوو

یخچال فریزر یکی از مهمترین و معمول ترین وسایلی است که در خرید لوازم خانگی برای منازل حتما در نظر گرفته می شود. به مرور زمان، یخچال از یک جعبه خنک کننده با تعدادی قفسه ساده به وسیله ای پیچیده و مدل هایی با امکانات گران، تبدیل شده است. اکثر تولید کنندگان، یخچال های مجلل با بسیاری از امکانات و نمایشگر ها و… تولید می کنند،در نتیجه می توانند طیف وسیعی از تفاوت های ظاهری در یخچال ها تا طبقات قابل تنظیم و… را پیشرفت دهند.
نکات زیر مطالب خوبی درباره راهنمای خرید یخچال فریزر در اختیار شما قرار خواهد داد:

۱-    میزان مصرف انرژی

با توجه به اینکه یخچال و فریزر دائماً به برق متصل هستند و موتور آن‌ها دائماً در حال فعالیت می‌باشد ،درصورتی‌که مصرف برق آن زیاد باشد، دستگاه زودتر ازکارافتاده و هزینه زیادی را به خانواده تحمیل می‌کند.
به‌طورکلی هرچه یخچال و فریزر بزرگ‌تر باشد هزینه انرژی مصرفی آن‌هم بیشتر خواهد بود.
در کل، یخچال‌های فریزر پایین، بهینه مصرف انرژی رادارند بعدازآن تا فریزر بالاها. ساید بای ساید کمترین بازده انرژی را دارد گرچه امروزه محبوب‌ترین نوع یخچال و فریزرها هستند.
مدل‌هایی که فریزر آن‌ها در قسمت بالا قرارگرفته است عموماً بین ۷ تا ۱۳ درصد کمتر انرژی مصرف می‌کنند.مدل‌هایی که ذوب برفک اتوماتیک ندارند (defrost) هم حدود نصف یخچال‌های مجهز به این سیستم انرژی مصرف می‌کنند.
اشکال نوع اول این است که هرچند وقت یک‌بار باید برفکش را تمیز کرد تا مصرف انرژی در آن بهینه باشد. یخچال فریزر هایی که یخ‌ساز اتوماتیک یا آبخوری روی درشان دارند، ۱۴ تا ۲۰ درصد بیشتر انرژی مصرف می‌کنند. ناگفته نماند که هزینه این نوع یخچال‌فریزرها نیز بیشتر از مدل‌های دیگر است.
ازنظر مصرف انرژی یخچال‌فریزرهای ۱۶ تا ۲۰ فوت اقتصادی‌تر هستند واضح است که هرقدر اندازه یخچال بزرگ‌تر باشد، مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. البته خرید یخچال‌فریزر کوچک‌تر نیز موجب می‌شود تعداد دفعات مراجعه شما به سوپرمارکت بیشتر شود.
باز و بسته کردن در یخچال باعث استهلاک آن، فعالیت بیشتر موتورش و نیز مصرف برق بیشتر می‌شود. بهتر است تا حد امکان از یخچال‌هایی استفاده کرد که روی در آن‌ها آب‌سردکن و یخ‌ساز وجود دارد.

۲-    ظرفیت یخچال‌فریزر

یکی از راهنمای خرید فریزراین است که بدانید که ظرفیت موردنیازتان چقدر است. اگر تازه‌کار نباشید حساب دستتان است و به‌راحتی ظرفیت موردنیاز را تعیین می‌کنید. اما آن‌هایی که در این کار مهارت ندارند، بدانند که به‌طور متوسط یک خانواده دو نفرِ به ۱۶۰ تا ۲۰۰ لیتر ظرفیت احتیاج دارد. به ازای هر نفر اضافه هم باید ۲۰ لیتر دیگر در نظر گرفته شود.


 ۳-    سیستم یخ‌زدایی یخچال‌فریزر

برفک‌زدایی از چالش‌برانگیزترین نکات در خرید یخچال‌فریزر است چراکه در تولید یخچال‌های جدید از دانش‌های متفاوتی استفاده می‌شود.


مقایسه کالا (0)


فریزر مینی بار دوو FF-1301

فریزر مینی بار دوو FF-1301

*فریزر دوو FF-1301Freezer Series Glossy Whiteفریزر %100 بدون برفک (4کشو) ظرفیت 7 فوتیخ زداییشروع به کار مجدد به صورت تمام اتوماتیکمحفظه انجماد سریعسطح..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)